Oyuncuları Göktürk dönemine götürecek


0

Yerli oyun geliştiricisi RTR Games’in üç yıldır üzerinde çalıştığı Orkhon: The Last Soul oyunundan ilk kareler paylaşıldı. Oyun, Göktürk Devleti’ni konu alacak. Açık dünya tarzındaki oyun hakkındaki diğer detaylar haberimizde.

 

Oyun dünyasında ana akımın yanı sıra bağımsız geliştiriciler de yer alıyor. Yerli oyun geliştiricilerin ürünleri de bağımsız oyunlar arasında. RTR Games firması da özellikle yerli yapımların bir kısmının üreticiliğini üstleniyor. Firmanın Orta Asya’da m.s. 700’lü yıllarda hüküm süren Göktürk Devleti’nde geçen oyunu Orkhon: The Last Soul, 3 yıldır geliştiriliyor.

Orkun vadisinde geçecek

Oyunseverlerin yakından bildiği Mount and Blade’e benzer bir tarza sahip olması beklenen Orkhon, açık dünyada geçecek. Oyuncular kılıç ve kalkanlarını kuşanıp, Göktürk döneminde insanların yoğunlukta olduğu Orhun Vadisi haritası üzerinde hünerlerini sergileyecek.

M.S. 700’lü yılların teknolojileriyle üretilen silahların bulunacağı oyunda, göçebe yaşamın her türlü materyaliyle karşılaşılabilecek. Bunlardan en dikkat çekeni, muhtemelen oyuncuların kuracakları topluluklarla bir arada yaşayacakları çadırlar olacak. Bildiğiniz üzere bu çadırlar (yurtlar), Orta Asya’daki göçebe Türk devletlerinin yaşamı için oldukça önemliydi. Ayrıca atlar, yine en büyük akıcılık unsuru olarak karşımıza çıkacak.

Mobil cihazlar için çıkabilir

Dönemin ve bölgenin coğrafyasını, bozkırları olabildiğince gerçekçi yansıtmaya çalışan RTR Games’in hangi platformları hedeflediği henüz belli değil. Yayınlanmış ekran görüntülerine bakılırsa, Orkhun: The Last Soul mobil cihazlara yönelik bir oyun olacak.

Türkiye ve diğer Türk dillerinin hakim olduğu pazarlarda Orkun: Son Ruh adıyla yayınlanmasını beklediğimiz oyun hakkındaki son gelişmeleri Facebook sayfasından ve internet adresinden takip edebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
Harika Harika
3
Harika
Sevimli Sevimli
1
Sevimli
Hadi canım Hadi canım
1
Hadi canım
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Berbat Berbat
0
Berbat
Artist Artist
0
Artist
o ne la o ne la
3
o ne la
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Zeki Zeki
3
Zeki
Aşk Aşk
2
Aşk
koraybey

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı