Nintendo Switch’in Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak?


0

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenlenen basın toplantısında Yunan menşeli distribütör firma CD Media Türkiye‘nin ülkemizde Nintendo ürünlerini satışa çıkaracağını yazmıştık. Bu süreç, “Nintendo Switch’in Türkiye satış fiyatı” hakkında birçok spekülasyonu beraberinde getirdi. Yaptığımız röportajda, Nintendo Switch‘in Avrupa ayarında bir fiyat gamında satılacağını öğrenmiştik. Avrupa’da €299 fiyat etiketiyle satılan Nintendo Switch‘in fiyatı döviz kuru ile çarpıldığında 1.570 TL civarında geliyor.

Nintendo Switch’in Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak?

Fiyatının bu şekilde hesaplanması hepimizi memnun etse de eklenecek KDV, ÖTV gibi eklenecek vergileri de es geçmemek gerekiyor. Bu sebeple, muadil fiyatlı elektronik ürünlerinde eklenen ortalama 300 TL’lik vergiyi de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bunu da hesaba kattığımızda Nintendo Switch’in Türkiye satış fiyatı 1.870 TL gibi bir rakama denk geliyor. Firmaların bu tarz rakamlar yuvarlamayı sevdiğini de biliyoruz. “1.899 TL’lik bir fiyat etiketiyle raflara çıkacak” gibi bir ön görümüz bulunuyor şu an. Bu fiyat etiketiyle ilk aşamada çok büyük bir satış beklentisine girmek pek mümkün olmayabilir. Ancak aldığımız duyumlar, çıkışa yönelik promosyonların da olacağı yönünde. Yanında bir oyun ile gelirse, aradaki fiyat farkını çok rahat kapatacaktır.

Tabii diğer taraftan MediaMarkt gibi firmalar kendi ithalatını yaparak Nintendo Switch’i 2.200 TL seviyesinde satmıştı. Eğer Vatan, Teknosa gibi teknoloji marketlerde de ürün satılırsa fiyat politikasında biraz düşüş ve farklılıklar beklemek de mümkün olacaktır.

Nintendo Switch Türkiye’de kaça satılırsa alırdınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.